KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15306160
*
nr 1530 6160
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Oljemålning, Interiör med kvinnor. Signerad. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 49x41 cm
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2023
kl 19:05:38
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: interiör med kvinnor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle nordberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Olle Nordberg
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
nr 1530 6160
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Oljemålning, Interiör med kvinnor. Signerad. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 49x41 cm
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2023 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: interiör med kvinnor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle nordberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



